Dovolenkujte
dovolenky

Dovolenky TIP


Vyhľadávania


Last Minute - Dovolenky
     dovolenky egypt    dovolenky egypt    dovolenky egypt

Využite jedinečné ponuky last minute alebo first minute dovolenky a ušetríte až 20% z ceny dovolenky.Dovolenka v Egypte - Hurghada - Sharm El SheikhVšeobecné informácie

Forecast | Maps | Radar

Núdzové telefónne čísla
polícia: 122, 02 / 347 01 82, 900122, 600122, 5100122
turistická poícia: 126, 02 / 390 60 28, 02 / 36 52 424
prvá pomoc: 123
ambulancia - káhirská centrála: 77 01 23, 77 02 30, 77 05 27.
Klimatické podmienky
V Egypte je veľmi príjemná klíma od októbra do apríla, (v tomto období je aj najväčší záujem o dovolenky) naopak v letných mesiacoch (jún až september) teploty dosahujú 40°C, v južných oblastiach až 50°C. Pozrite si aj počasie v jednotlivých destináciach.
Peniaze


Do Egypta je možné dovážať a vyvážať akúkoľvek voľne zameniteľnú menu v neobmedzenom množstve ak ste ju pri príchode zapísali do formulára menového colného vyhlásenia.
Miestna mena sa volá egyptská libra (EGP), egyptská libra = 100 piastrov. Peniaze možno meniť v hoteloch, zmenárňach alebo v banke bez poplatku za výmenu.
Približne: 5.8 EGP = 1USD
Zdravotná starostlivosť
Za všetky poskytnuté zdravotnícke služby, (i za prvú pomoc) sa platia poplatky. Tie sú však s porovnaním so súkromnými lekárskymi zariadeniami nepatrné. I keď cena za lôžko v súkromnom zariadení môže dosiahnuť i 1000 USD za deň, cudzincom sú odporúčané tieto zariadenia kvôli väčšej čistote, hygiene a bezpečnosti. Odporúča sa uzavrieť zdravotné poistenie na Slovensku.
Na čo si dať pozor Pozornosť turistov a cestujúcich je potrebné venovať na zlé podmienky ovzdušia, pričom najmä Káhira je jednou z najviac znečistených miest na svete s vysokou úrovňou smogu. Cestujúci s dýchacími ťažkosťami, astmou, resp iným druhom alergie môžu mať počas pobytu v Káhire problémy.
Ubytovanie a strava:
Európsky štandard dosahujú len hotely štvorhviezdičkové a vyššie. Ceny za deň a lôžko sú v Káhire okolo 30-50 USD. V hoteloch medzinárodných sietí typu Hilton, Sheraton, Meridien, Movenpick sa môžu vyšplhať na úroveň bežnú hocikde na svete. V hoteloch nižšej kategórie sa platí 3 USD na noc/lôžko. Okrem najvýznamnejších dní sezóny nie je problém zaistiť pomocou cestovných kancelárií ubytovanie. Ceny v stravovacích zariadeniach sú nižšie ako v Európe. Turisti sa väčšinou stravujú v hustej sieti menších reštaurácií a bistier. Okrem toho sú v Egypte zastúpené i McDonald´s, Pizza Hut, KFC a iné stravovacie spoločnosti. Cena jedla pre štyri osoby v reštaurácii môže dosiahnuť 30 až 40 USD. Je však dôležité prihliadať na hygienickú úroveň stravovacieho zariadenia, nekonzumovať zmrzliny, jahody, tepelne neupravené jedlá a nepiť vodu z verejnej vodovodnej siete. Vodu odporúčame piť len z plastikových fliaš.