Dovolenkujte
dovolenky

Dovolenky TIP


Vyhľadávania


Last Minute - Dovolenky
       dovolenky chorvátsko    dovolenky chorvátsko    dovolenky chorvátsko

Využite jedinečné ponuky last minute alebo first minute dovolenky a ušetríte až 20% z ceny dovolenky.Dovolenka v Chorvátsku - Istria, Kvarner, DalmáciaVšeobecné informácie

Forecast | Maps | Radar

Zemepisná poloha: Územie Chorvátska sa rozprestiera od vonkajších východných okrajov Álp na severozápade až po Panónsku nížinu a brehy Dunaja na východe. V strednej časti územia sa nachádza Dinárské pohorie a na juhu ho lemuje pobrežie Jadranského mora.
Rozloha: Pevninová časť má rozlohu 56.594 km2, a rozloha priľahlého mora je 31.067 km2.
Počet obyvateľov: 4.437.460 obyvateľov
Národnostné zloženie: väčšinu obyvateľov tvoria Chorváti; národnostné menšiny tvoria Srbi, Slovinci, Maďari, Bosniaci, Taliani, Česi a iní.
Štátne zriadenie: Chorvátsko je parlamentná republika s viacerými parlamentnými politickými stranami.
Hlavné mesto: Záhreb (779.145 obyvateľov) je hospodárskym, dopravným, kultúrnym a akademickým strediskom krajiny.


Dĺžka morského pobrežia: 5835 km, z čoho je 4058 km dĺžka pobrežia ostrovov, morských útesov a brál.
Počet ostrovov, morských útesov a brál: 1185; najväčšími ostrovmi sú Cres a Krk; obývaných ostrovov je 47.
Najvyšší vrch: Dinara 1831 m/nm.
Podnebie: Chorvátsko sa vyznačuje troma podnebnými pásmami; vo vnútrozemí prevláda mierne tepla klíma, a na najviššich vrchoch snežná lesná klíma, podnebie kontinentálneho, čiastočne i horského rázu, zatiaľ čo pozdĺž jadranského pobrežia vládne príjemné stredozemné podnebie s veľkým počtom slnečných dní; suché a horúce letá, mierne a vlhké zimy. Priemerná teplota vo vnútrozemí krajiny: v januári -2 do 0°C, a niečo nižšia na najvačšiich nadmorských výškach, v auguste okolo 20 °C, a około 12 °C na najvyšších vrchoch. Priemerná teplota na pobreži: január 5 až 9 °C, august 22 až 25 °C; teplota mora v zime je 12 °C; teplota mora v zime je 12 °C, a v lete približne 25 °C.
Domáca mena: kuna (kuna = 100 líp). Valuty sa vymieňajú v bankách, v zmenárňach, na poštových úradoch, v cestovných kanceláriách, v hoteloch, šeky v bankách.
Platobné karty: Takmer vo všetkých hoteloch, marínach, reštauráciách a obchodoch akceptujú platobné karty (American Express, Diners, Eurocard/Mastercard, Visa).